Budownictwo i architektura,Wydarzenia BIM

BIM Akademia

1140-bim

BIM Akademia AEC Design – jesteśmy prekursorem

Akademia BIM to spotkania biznesowe, warsztaty i praktyczne wykłady prowadzone przez BIM Ekspertów na podstawie ich doświadczeń w firmach architektonicznych i wielobranżowych.

Jest to cykl spotkań z zakresu BIM Autodesk dla budownictwa oraz zarządzania projektami i procesem inwestycji podczas, których użytkownicy programów dzielą się doświadczeniem z zastosowania, wdrożenia oraz ewaluacji procesu projektowego przy użyciu Autodesk REVIT.

BIM Akademie organizowane są minimum raz na kwartał. Tematycznie skierowane są do konkretnej grupy z branży architektonicznej i budowlanej: projektantów, firm wykonawczych, producentów materiałów budowlanych, konstruktorów, itp.

Celem BIM Akademii jest:

  • stworzenie platformy do rozmów w środowisku pracowników związanych z technologią BIM
  • przedstawienia najnowszych rozwiązań oraz oprogramowania do pracy opartej o model BIM
  • nauka obsługi podstawowych funkcji oprogramowania Revit
  • wymiana doświadczeń
  • networking firm z branży

Idea BIM?

Building Information Modeling to otwarta technologia, której celem jest współpraca systemów informatycznych konkretnych branż biorących udział w procesie powstawania budynku. Jest to komunikator – „język dialogu” pomiędzy ludźmi, który łączy i przyspiesza proces twórczy.

 

 

Dlaczego BIM?

Dzięki zastosowaniu technologii BIM następuje eliminacja błędów w fazie projektowania. BIM eliminuje kolizje, zanim pojawią się w realnym świecie. Wirtualna symulacja wskazuje kłopotliwe miejsca, które mogą pojawić się podczas procesu projektowania. Dzięki analizie wirtualnej łatwo zapobiec kłopotom w realnym procesie wznoszenia. BIM pomaga nam już w początkowej fazie procesu budowlanego.

 

Chcesz wprowadzić do firmy BIM? My Ci w tym pomożemy. Prześlij zgłoszenie do bezpłatnej konsultacji telefonicznej.