Make Factory Grow,Mechanika

Autodesk Inventor 2018 – co nowego?

Autodesk Inventor 2018. Zobacz, co oferuje najnowsza wersja oprogramowania dla branży mechanicznej!

oprogramowanie autodesk inventor

Dokumenty w 3D

W tym roku Inventor umożliwia integrację MBD bezpośrednio z procesem roboczym użytkownika. Znajdziesz tu wydajne rozwiązania do wymiarowania i tolerancji geometrycznych (GD&T), które pomogą dołączać informacje produkcyjne bezpośrednio do modelu 3D. Używaj tych danych w rysunkach 2D, plikach PDF 3D bądź w kolejnych etapach produkcji i przyspiesz realizację projektów produkcyjnych. Nie ma potrzeby zamawiania dodatkowego modułu — MBD jest elementem każdej subskrypcji Inventor.

 

Szybsza nawigacja zespołów

Użytkownicy oczekiwali szybszego tworzenia zespołów — a więc zrobiliśmy to, usprawniając wyświetlanie dużych zespołów i wybór komponentów w celu poprawy wydajności. Dodatkowo znacznie udoskonaliliśmy rysunki, umożliwiając szybsze tworzenie widoków i poprawiając wydajność grafiki w przypadku dużych modeli.

Możliwość pracy z jeszcze większą liczbą typów plików

Rzecz jasna w Autodesk Inventor 2018 można otwierać pliki utworzone w Inventor 2017. Jednak najnowsza wersja wprowadza zgodność wsteczną — użytkownicy Inventor 2017 mogą skorzystać z AnyCAD, aby wykorzystywać pliki Inventor 2018 w swoich projektach. Oznacza to, że gdy zaczniesz korzystać z Autodesk Inventor 2018, Twoi współpracownicy i dostawcy używający Inventor 2017 będą nadal mogli tworzyć odniesienia do Twoich danych — już nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć korzystać

Szybsze projektowanie dzięki bardziej intuicyjnemu interfejsowi

Dopracowaliśmy interfejs Inventor w oparciu o opinie użytkowników. Wyszukiwanie i filtrowanie stało się bardziej niezawodne. Nowe zakładki przyspieszają nawigację. Bogate w informacje panele interaktywne eliminują konieczność czasochłonnego przeszukiwania. Więcej danych rysunku na ekranie oznacza mniej kliknięć myszą. Odświeżono polecenia typu Zmierz w celu usprawnienia procesów roboczych i szybszego dostarczenia użytkownikowi większej ilości informacji.

 

Uprość swój model dla BIM

Możliwość dostarczania zawartości do zastosowań w branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej (AEC) stanowi kluczową szansę biznesową dla większości naszych klientów. Dzięki Inventor 2018 możesz usuwać informacje i publikować swój model 3D bezpośrednio w formacie Revit — upraszczając swój model, chroniąc własność intelektualną i zmniejszając wielkość i stopień złożoności pliku

Przygotuj się na przyszłość produkcji

Jeśli korzystasz z programu Inventor w ramach kolekcji Autodesk Product Design Collection, to masz również dostęp do Fusion 360 — to idealny sposób na odkrycie kolejnej generacji projektowania i produkcji. Praca z Fusion 360 może pomóc wyjść poza tradycyjne kategorie CAD, CAM, symulacji i zarządzania danymi i wkroczyć na pojedynczą platformę umożliwiającą współpracę, która sama jedna wykona wszystkie te funkcje. A co najlepsze, jako subskrybent masz już do niej dostęp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zasadami zawartymi w polityce prywatności i do kontaktowania się ze mną w sprawach związanych z działaniami marketingowymi firmy AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.