Wszystkie

BIM 360 Design – praca zdalna w czasie rzeczywistym na modelach Revit

W związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce wielu pracowników rozpoczęło pracę zdalną z domu. Aby usprawnić i szybko wprowadzić w życie zmiany, AEC Design zaprasza do bezpłatnych konsultacji w zakresie doboru optymalnego rozwiązania do pracy zdalnej.

Zadzwoń po bezpłatną konsultację

Rekomendujemy użycie platformy BIM 360 Design, która  umożliwia zespołom architektonicznym, inżynieryjnym i budowlanym bezpieczną współpracę w czasie rzeczywistym nad modelami Revit. Uproszczone procesy i dane dostępne w jednym miejscu na platformie BIM 360 pozwalają szybciej realizować projekty, zmniejszyć liczbę błędów, zwiększyć wydajność pracy i optymalizować budżet. 

Sprawnie pracuj poza biurem nad modelami Revit    #zostańwdomu

Zgromadź wszystkie dane projektowe w chmurze, redukując koszty infrastruktury IT. Zarządzaj uprawnieniami użytkowników, wizualizuj postępy, zapewniaj dostęp do projektów współpracownikom niekorzystającym z Revit i używaj wielu innych funkcji. Łącz zespoły i dostarczaj projekty budowlane w terminie i w budżecie.

Oprogramowanie BIM 360 Design zostało stworzone z myślą o rozproszonych,
interdyscyplinarnych zespołach.

 

Za pomocą oprogramowania BIM 360 Design można:

•  współtworzyć wielobranżowe modele programu Revit;
•  kontrolować czynności z zakresu pracy współdzielonej według użytkownika, roli lub firmy, a także uprawnienia oparte na plikach i folderach;
•  koordynować wymianę wyników między zespołami;
•  zmniejszyć liczbę koniecznych poprawek i egzekwować odpowiedzialność za rezultaty dzięki monitorowaniu działań w ramach projektu;
•  analizować w jednym obszarze koordynacji zmiany pomiędzy poszczególnymi wersjami w przypadku modeli, nad którymi pracują duże zespoły;
•  wizualizować zmiany według zespołu, etapu, poziomu budynku i nie tylko;
•  wyświetlać oraz oznaczać pliki 2D i 3D w przeglądarce internetowej, w telefonie lub na tablecie;
•  przypisywać problemy i zarządzać nimi;
•  zarządzać z poziomu komputera plikami projektu w chmurze, która oferuje nieograniczoną ilość miejsca do przechowywania danych.

NOWOŚĆ – Udostępnianie plików projektowych poza środowisko projektu

Platforma BIM 360 to popularny produkt Autodesk, który bazuje na rozwiązaniu pracy współdzielonej w przestrzeni chmurowej. Pomaga przy usprawnieniu przepływów prac, wymiany informacji oraz zarządzaniu projektem w każdym etapie jego trwania.

Głównymi modułami BIM 360 są m.in.:
• BIM 360 Docs – bezpłatny dostęp –  Free & Extended Access to Cloud Collaboration Products
• BIM 360 Design –  bezpłatny dostęp – Free & Extended Access to Cloud Collaboration Products
• BIM 360 Coordinate
• BIM 360 Build

Od kilku ostatnich miesięcy firma Autodesk pracowała nad rozwiązaniem, które usprawni przepływ informacji projektowych pomiędzy wszystkimi interesariuszami projektu, niezależnie od dostępu do platformy BIM 360. W ciągu ostatnich dni została wprowadzona funkcja udostępniania danych projektowych poprzez wiadomość email, lub specjalny, wygenerowany link. Uruchomienie tej funkcji możliwe jest z poziomu Administratora Projektu. W przypadku wielu projektów obecnych na platformie BIM 360, funkcję udostępniania plików należy uruchamiać indywidualnie.

Dodatkowo nasi Inżynierowie mogą pomóc Klientom i włączyć się do pracy zespołów projektowych, aby:

– wspólnie tworzyć modele w Revit przy pomocy usługi BIM 360 Design
– generować dokumentację z modeli Revit
– oczyszczać modele BIM, nasycać parametrami itp.
– tworzyć rodziny w Revit
– skonfigurować pracę zdalną dla całego zespołu 
– generować karty mieszkań z modeli Revit
– modelować i parametryzować modele w  iLogic i Inventor

Porównaj najważniejsze funkcje i koszty

Konfigurowanie i utrzymywanie aplikacji serwerowych jest kosztowne i czasochłonne. Brakuje w nich też funkcji, takich jak obsługa znaczników na urządzeniach mobilnych, zarządzanie błędami oraz recenzowanie projektów. Oprócz tego odizolowane rozwiązania, w których nie centralizuje się danych, a procesy powodują kolizje, gdy trzeba przenieść dane, powodują wielogodzinne straty produktywności  i nie zapewniają wystarczającej obsługi złożonego cyklu projektowego w branży architektury, inżynierii i budownictwa. Wybierz BIM 360 Design – najwyższy czas wyeliminować kosztowne opóźnienia, zwiększyć dostęp do pracowników pracujących poza biurem oraz zapomnieć o trudnościach, jakie stwarza używanie wielu różnych narzędzi.

„Obserwujemy, że korzystając z rozwiązania Autodesk BIM 360 Design do współpracy z zespołami znajdującymi się w dowolnym miejscu wydajność wzrasta do 25% w projektach BIM opartych na chmurze”.
Corstorphine + Wright

„AECOM zastosował oprogramowanie BIM 360 Design do połączenia ponad 135 biur na świecie. Pozwoliło to na zastosowanie podejścia związanego ze zintegrowaną realizacją projektu i uczestnictwo globalnych zespołów w najważniejszych projektach międzynarodowych, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów” 
AECOM

„Jest dla nas wybawieniem. Zrewolucjonizował naszą pracę. Umieszczamy modele na platformie BIM 360 Design i wszystkie trzy biura mogą je szybko, sprawnie otwierać ― nie trzeba kopiować modeli. Mamy tylko jedno źródło wiarygodnych informacji”.
SNC-Lavalin Atkins

„Czy dzielą mnie od kogoś dwa metry, czy dwa tysiące kilometrów — współpraca przebiega tak samo sprawnie. Możemy więcej zaprojektować, usunąć błędy i posuwać się naprzód (z projektem)”.
Fentress Architects

„Mogliśmy pracować w wirtualnym wspólnym biurze bez potrzeby przebywania w jednej fizycznej lokalizacji. Dzięki narzędziu BIM 360 od razu widać, nad czym wszyscy pracują. Zmiany są widoczne tuż po ich wprowadzeniu”.
Hennebery Eddy Architects

„Nasze współpracujące ze sobą zespoły od razu widzą zmiany wprowadzane w projekcie. Poprzez zastosowanie jednego, wspólnego modelu w chmurze oprogramowanie BIM 360 Design ułatwiło wypełnienie luk pomiędzy czterema firmami projektowymi joint venture”.
Woods Bagot

Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy zaproponują optymalną ofertę:

 

Katarzyna Szajrych
501-094-251
Katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Ewa Królikowska
516-018-324
Ewa.krolikowska@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508-008-182
Wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696-988-403
Piotr.lapinski@aecdesign.pl

Agnieszka Karpińska
506-036-938​
Agnieszka.karpinska@aecdesign.pl