Wydarzenia BIM

Relacja z BIM Akademii “Przyszłość tworzenia, satysfakcja użytkowania” 12 grudnia 2017 r.

12 grudnia odbyła się BIM Akademia AEC Design pt. „Przyszłość tworzenia, satysfakcja użytkowania”. Wydarzenie miało miejsce w nowo otwartym salonie Porsche Centrum Warszawa Okęcie. Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji, w tym  m.in. case study z wdrożeń BIM na polskim rynku, wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w sprzedaży nieruchomości, jak i BIM 4D, 5D, 6D.

BIM Akademia PorscheSpotkanie poświęcone tematyce Building Information Modeling zgromadziło ponad 40 Dyrektorów i Prezesów czołowych firm z branży deweloperów, inwestorów oraz biur projektowych. W wyjątkowym otoczeniu wspaniałych aut marki Porsche odbyło się pięć prelekcji o tematyce BIM w ujęciu zagadnień skierowanych do inwestorów i deweloperów.

BIM Akademię otworzyła prezentacja koordynatora ds. BIM w firmie Budimex, Pana Mateusza Tureckiego . Na podstawie case study z wdrożenia BIM w firmie Budimex przedstawiono wartości, jakie niesie dla inwestora model BIM.

Kolejne prezentacje przygotowane przez inżyniera BIM AEC Design – Wojciecha Kozłowskiego, dotyczyły tworzenia kart katalogowych, chłonności działki, analizy światła oraz BIM 4D, 5D i 6D.

Duże zainteresowanie gości wzbudziła część poświęcona wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości (VR).  Za pomocą specjalistycznego zestawu VR (dedykowana stacja robocza, okulary do prezentacji scen wirtualnej rzeczywistości , oprogramowanie do VR) uczestnicy BIM Akademii mieli możliwość na własne oczy zobaczyć model projektu w wirtualnym świecie.

Konferencja 12 grudnia 2017 r. była kolejną z cyklu BIM Akademii AEC Design – spotkań biznesowych, warsztatów, i praktycznych wykładów prowadzonych przez ekspertów BIM na podstawie ich doświadczenia w firmach architektonicznych i wielobranżowych.

Fot. Marcin Ozon/Builder