cze
23
środa
Sprawdź inne wydarzenia

Budownictwo i architektura,News,Wydarzenia BIM

BIM dla infrastruktury – wirtualna konferencja

Zapraszamy na wirtualną konferencję BIM DLA INFRASTRUKTURY, która odbędzie się 23 czerwca br.

BIM dla infrastruktury

Każda zarejestrowana osoba otrzyma bezpłatnie skrypt Dynamo do przypisywania zestawów właściwości do obiektów Civil 3D.

 

Zarejestruj się i sprawdź, jak narzędzia Autodesk oraz usługi oferowane przez AEC Design pomagają łączyć zespoły i dane na każdym etapie inwestycji. Poznaj narzędzia umożliwiające tworzenie koncepcji, projektowanie, analizowanie i optymalizowanie pracy, aby lepiej realizować wymagania projektowe i trafiać w potrzeby klientów.

Prelegenci:

Tomasz Rajpold – CEO, Prezes i założyciel HydroBIM Sp. z o.o.(dawniej InfraBIM Tomasz Rajpold)
Jakub Stanasiuk – BIM Menedżer AEC Design

Jarek Szepietowski – Dyrektor działu technicznego AEC Design

 

Wypełnij formularz rejestracyjny i weź udział w konferencji

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację za pomocą poniższego formularza:

Zaznacz wybrane sesje, w których planujesz wziąć udział:

11:00 – 11:30 Jak spełnić wymagania BIM Zamawiających przy wykorzystaniu produktów z kolekcji AEC

11:30 – 12:00 Wykorzystanie BIM na projekcie pilotażowym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

12:00 – 12:30 Zastosowanie metodyki BIM, GIS oraz danych otwartych w hydrotechnice

12:30 – 13:00 Możliwości modelowania obiektów inżynierskich w oprogramowaniu Revit

Administratorem danych osobowych jest AEC Design Sp. z o.o. sp.k., ul. Głogowska 31 01-743 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000279901, Regon: 140980286, NIP: 5222856052


 

Podczas konferencji poznasz m.in. narzędzia dostępne w kolekcji AEC dedykowana infrastrukturze lądowej

BIM dla infrastruktury

 

Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku” zakłada, że w Polsce powstanie około 2 tysiące kilometrów nowych odcinków autostrad i dróg ekspresowych o wartości 257,7 miliarda złotych.

Wg raportu Spectis „Budownictwo kolejowe w Polsce 2021-2026”, szacunkowa wartość ponad 200 realizowanych i planowanych największych inwestycji kolejowych to blisko 120 miliardów zł, z czego 35 mld zł (30% całości) przypada na inwestycje w budowie a ponad 80 mld zł na inwestycje będące na etapie przetargu, planowania lub wstępnej koncepcji.

Takie zapotrzebowanie stanowi zarówno szansę jak i wyzwanie dla firm z branży architektury, inżynierii i budownictwa (AEC).

Projekty infrastrukturalne, duże i małe, muszą zatem wykazywać znaczące oszczędności czasu i pieniędzy, jeśli mają sprostać potrzebom przyszłości.

Dotychczasowy sposób projektowania jest żmudnym procesem: gdy tylko zmieni się jeden parametr, każda zależność musi zostać przeliczona od nowa, co sprawia, że system jest podatny na błędy manualne i wysokie koszty. Modelowanie informacji o budynku (BIM) rejestruje każdy pojedynczy punkt danych o projekcie infrastrukturalnym i ich wzajemne zależności, co prowadzi do mniejszej ilości błędów i lepszych wyników projektu.

Zdolność BIM do połączenia wszystkich zainteresowanych stron na wszystkich etapach projektu infrastrukturalnego zapewnia większą przejrzystość, a także oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Obejrzyj nagranie Autodesk BIM & GIS


Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest HydroBIM Sp. z o.o. – nowoczesne biuro projektowe, specjalizujące się w zastosowaniu technologii BIM w projektach hydrotechnicznych

HydroBIM

Partnerami Technologicznymi wydarzenia są HP i Microsoft – producent systemu Windows 10 Pro