Budownictwo i architektura,News,Usługi BIM

BIM w projektowaniu budynków

Generative design ebook

Wypełnij formularz, aby otrzymać ebook „Generative Design”

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do treści
CZYM JEST BIM?

BIM jest procesem wykorzystania informacji znajdującej się trójwymiarowym modeli w celu usprawnienia projektowania, koordynacji, budowy oraz zarządzania obiektami budowlanymi.

Metodyka BIM pozwala na zmniejszenie ryzyk związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji budowlanych. Dzieje się to poprzez odpowiednie zdefiniowanie procesu, który na każdym z etapów inwestycji dostarcza wszystkim interesariuszom niezbędnych informacji, które pozwalają lepiej kontrolować przebieg poszczególnych zadań, a w konsekwencji zapewnia zwiększenie potencjalnych zysków na projekcie.

 

Korzyści z BIM dla biur projektowych:

• Zmniejszenie liczby poprawek
• Mniejsza liczba zapytań o informację
• Mniej zleceń zmiany projektu
• Szybsze wprowadzanie zmian
• Analizy oparte na modelu
• Lepsza komunikacja i koordynacja
• Oferowanie nowych usług, większa konkurencyjność

inwestor bim autodesk

Kolekcja AEC (Architecture, Engineering & Construction)

 

AEC Collection zawiera zestaw narzędzi BIM i CAD wraz z opartym na chmurze wspólnym środowiskiem danych, które wspierają projektantów, inżynierów i wykonawców w realizacji projektów na wszystkich etapach — od koncepcji po budowę.

kolekcja AEC

Zaawansowane narzędzia do projektowania koncepcyjnego pomagają profesjonalistom AEC uchwycić intencje projektowe, a rozwiązania projektowe oparte na modelach przyspieszają procesy projektowe i wspierają zintegrowane przepływy pracy dla koordynacji wielobranżowej.
Narzędzia do analizy i optymalizacji poprawiają jakość projektu. 
Koordynacja budowy i symulacja harmonogramu pomagają obniżyć koszty i zminimalizować problemy związane z koordynacją w terenie podczas budowy.
Wymiana danych i współdziałanie produktów w kolekcji umożliwiają przenoszenie danych między produktami.
Kolekcja zapewnia również dostęp do opartego na chmurze wspólnego środowiska danych, które pozwala całemu zespołowi projektowemu zarządzać dokumentami i je kontrolować. Dzięki Autodesk Docs zespoły mogą uprościć współpracę i zarządzanie danymi w całym cyklu rozwojowym projektu.


Autodesk Revit i Generative Design

Poznaj możliwości projektowania generatywnego dostępne wyłącznie w AEC Collection, począwszy od programu Revit 2021. Procesy projektowania generatywnego ułatwiają wypracowywanie rozwiązań  poprzez szybkie testowanie, analizowanie i ocenianie iteracji projektów pod kątem istotnych wyzwań.

Dzięki Generative Design w Revit można szybko wygenerować alternatywne rozwiązania projektowe w oparciu o cele, ograniczenia i dane wejściowe.

 

Moduł optymalizacyjny Generative Design umożliwia użytkownikom wyznaczanie wielu  celów projektowych, generowanie serii rozwiązań i podejmowanie decyzji poprzez automatyzację tworzenia i oceny projektów.

Obejrzyj nagranie – Jak rozpocząć pracę z modułem optymalizacyjnym Generative Design w Autodesk Revit? Opcja dostępna dla subskrybentów kolekcji AEC

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do treści
• Generative Design w Revit to nowa funkcja dostępna w ramach AEC Collection począwszy od Revit 2021. Dzięki prostemu interfejsowi architekci mogą używać Generative Design w Revit do uruchamiania badań bezpośrednio z poziomu wstążki Revit w dowolnym widoku modelu.
• Generative Design w Revit przedstawi wyniki dla Twojego badania, pomagając Ci zwizualizować zakres opcji w ciągu kilku minut. Zapoznaj się z alternatywnymi rozwiązaniami na listach 2D i interaktywnych miniaturach 3D responsywnego wykresu wyników do sortowania, wybierania i filtrowania, a wszystko to za pomocą kilku kliknięć myszką.
• Wszystkie te analizy są konfigurowalne; Dynamo może być również wykorzystywane do tworzenia i definiowania dodatkowych badań.
• Użyj Generative Design w Revit jako asystenta projektowego, sposobu na szybkie zebranie danych, które pomogą Ci podejmować bardziej świadome decyzje.

Kluczową zaletą korzystania z generatywnych przepływów pracy projektowej jest to, że ułatwiają one optymalizację projektu, ponieważ obsługują cały proces generowania i iteracji, prezentując użytkownikowi pojedyncze rozwiązanie projektowe lub zbiór optymalnych rozwiązań, które najlepiej odpowiadają jego celom.
Generative Design for Revit pozwala również osobom, które nie znają Dynamo, na korzystanie z generatywnych przepływów pracy, ponieważ uruchamia on już utworzone skrypty bezpośrednio z interfejsu Revit.


Autodesk Docs

Nowość w kolekcji AEC, Autodesk Docs, umożliwia organizację, dystrybucję i udostępnianie plików na platformie Autodesk Construction Cloud, jak również na platformie BIM 360. Docs to scentralizowana usługa zarządzania dokumentami, z przepływami pracy przeglądania, znakowania i zatwierdzania, śledzeniem spraw i dystrybucją.

Obejrzyj nagranie z konferencji „Nowe rozwiązania chmurowe Autodesk – od projektu do realizacji” Autodesk Docs – usprawnij wymianę danych pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do treści
Klienci, którzy subskrybują Autodesk AEC Collection, otrzymują teraz dostęp do Docs, co jest wielką korzyścią dla zespołów, które są odpowiedzialne za połączenie przepływów pracy BIM i projektowania z interesariuszami z branży budowlanej.

Dzięki Autodesk Docs możesz:

• Zmniejszyć liczbę błędów i przeróbek
• Oszczędzić czas dzięki usprawnionemu przeglądowi i zatwierdzaniu
• Zmniejszyć ryzyko podczas przekazywania zadań między projektowaniem a budową

Autodesk Docs

 


Autodesk BIM Collaborate Pro

Połącz ludzi, dane i procesy dzięki narzędziom Autodesk do współpracy w chmurze, aby poprawić realizację swoich projektów.

BIM Collaborate PRO

Centralizacja wszystkich danych projektowych i budowlanych w chmurze pozwala uprościć procesy, zapewniając jednocześnie wszystkim zainteresowanym stronom dostęp do tej samej platformy, co przekłada się na większą przejrzystość i możliwość korzystania z aktualnych informacji w czasie rzeczywistym.

Rozwiązania do współpracy w chmurze Autodesk integrują cały cykl projektowania, od szkicu do budowy, łącząc czołowe produkty, takie jak Revit, Civil 3D i AutoCAD w jednym wspólnym środowisku danych, co pozwala odkrywać lepsze sposoby pracy i poprawiać wyniki firmy, branży i budowanego świata.

BIM Collaborate to oparte na chmurze oprogramowanie do współpracy i koordynacji projektowej, które łączy zespoły, pomagając realizować koncepcję projektu i dostarczać wysokiej jakości modele konstrukcyjne na jednej platformie.

Dlaczego BIM Collaborate PRO:

• Współpraca w dowolnym czasie i miejscu w wiodących narzędziach projektowych Revit, Civil 3D i AutoCAD Plant 3D
• Szeroka obsługa plików obejmująca ponad 50 typów plików, w tym MS Office 365, RVT, C3D, DWG, IFC i inne typy plików Autodesk
• Zwiększona wydajność, ponieważ przepływy pracy odbywa się w chmurze. Oznacza to szybsze czasy synchronizacji, łatwą współpracę zdalną oraz regularne ulepszenia i aktualizacje
• Solidne zabezpieczenia. Dzięki poziomom uprawnień dostępu można mieć pewność, że właściwe osoby znajdują się we właściwym czasie we właściwym dokumencie. Ponadto, chmura jest sprawdzonym i bezpiecznym miejscem do przechowywania i dostępu do danych – a platforma Autodesk Construction Cloud została zaprojektowana z wykorzystaniem najlepszych w swojej klasie praktyk.

 

Obejrzyj nagranie z konferencji „Nowe rozwiązania chmurowe Autodesk – od projektu do realizacji” Autodesk BIM Collaborate i BIM Collaborate Pro – praca na jednym modelu i koordynacja wielobranżowa

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do treści
 

W tym filmie pokazujemy, jak narzędzia Autodesk do współpracy w chmurze, w tym BIM Collaborate Pro, poprawiają realizację projektów, znacznie pomagając firmom takim jak Twoja, osiągać lepsze wyniki i odkrywać nowe możliwości rozwoju.


Zapraszamy do kontaktu:
Katarzyna Szajrych
501-094-251
Katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Ewa Królikowska
516-018-324
Ewa.krolikowska@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508-008-182
Wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696-988-403
Piotr.lapinski@aecdesign.pl

Urszula Godlewska
696-988-614
Urszula.godlewska@aecdesign.pl

Jan Piechnik
696-988-660
Jan.piechnik@aecdesign.pl