APA Wojciechowski Architekci

Dzięki wdrożeniu przez AEC Design, architekci z pracowni APA Wojciechowski posługują się oprogramowaniem Revit do tworzenia projektów w technologii BIM.

W dniu 18 października br. firma APA Wojciechowski Sp. z o.o.  świętowała 25-lecie oraz otwarcie nowej siedziby. Zaczynali w 6-osobowym zespole od małych projektów wnętrz, domów i niewielkich biur. Obecnie zatrudniają ponad 100 architektów w Warszawie i Trójmieście.

Pierwszą realizacją zaprojektowaną całkowicie w środowisku BIM w pracowni APA Wojciechowski był 195-metrowy wieżowiec Skyliner w Warszawie.

Wprowadzenie technologii BIM daje pracowni architektonicznej lepsze możliwości koordynacji i optymalizacji projektu. Docelowo taki projekt jest wszechstronnym narzędziem dla firm wykonawczych, które na jego podstawie mogą przygotować plan budowy czy zestawienia materiałowe. Największe korzyści przynosi zastosowanie BIM dopiero w momencie, gdy rozpoczyna się eksploatacja budynku. Zarządcy posiadają kompletne informacjami o budynku, z możliwością przeprowadzenia symulacji cyklu życia budynku.

Aktualnie każdy budynek projektowany w firmie APA Wojciechowski jest przygotowywany zgodnie z technologią BIM jako trójwymiarowy, szczegółowy, pełen danych model komputerowy.

Pracownia realizuje projekty w Polsce (Alchemia w Gdańsku, Galerii Malta w Poznaniu, EC Powiśle w Warszawie, Kompleks Copernicus Square w Warszawie, Biurowiec The Park w Warszawie, Arkońska Business Park w Gdańsku i wielu innych), Rosji (zespół biurowców White Square i White Gardens w Moskwie)  oraz na Ukrainie (kompleks wielofunkcyjny Unit.City w Kijowie).

Pobierz List Referencyjny od APA Wojciechowski Architekci

 

Masz wątpliwości, czy Twoja inwestycja jest gotowa na BIM?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami technicznymi.

Skontaktuj się