Strabag: Teams work

Magdalena Felczuk opowiada o inwestycji hotelu przy Tamce w technologii BIM oraz o obszarach, w których model 3D przynosi najwięcej korzyści dla firmy Strabag.

STRABAG jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Realizuje najbardziej prestiżowe inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego25 kwietnia 2018 r. po raz piąty została uhonorowany tytułem Construction Company of the Year 2018 w prestiżowym konkursie CEEQA. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Zatrudnia ok. 5000 pracowników.

STRABAG jako jedna z pierwszych firm budowlanych wdrożyła technologię BIM. Building Information Modeling to nie tylko nowy sposób pracy, ale nowy sposób myślenia.  Dzięki BIM firma STRABAG polepszyła komunikację i zminimalizowała ryzyko,  zwiększyła przejrzystość działań i na każdym etapie procesu inwestycyjnego ma wpływ na rozwoju projektu.

Przykładem inwestycji zrealizowanej zgodnie z ideą BIM jest zakład produkcyjny firmy Mondi Simet S.A. w Grabonogu koło Gostynia. Grupa Mondi miała wgląd w wirtualny obraz inwestycji, przedstawiający stan obiektu na każdym etapie realizacji. Jednocześnie, w trakcie projektowania można było śledzić analizę kosztów, ilość materiałów i czas realizacji, a także namierzyć ewentualne niezgodności i kolizje. Dzięki technologii BIM.5D powstał jeden wspólny model dla inwestora i wykonawcy, co ułatwiło monitoring postępów prac i nadzór nad procesem.

Pobierz List Referencyjny – STRABAG

 

Masz wątpliwości, czy Twoja inwestycja jest gotowa na BIM?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami technicznymi.

Skontaktuj się