Wdrożenie BIM w Golub GetHouse

Konsultacje w zakresie modelowania obiektu dla Inwestora przy budowie Mennica Legacy Tower

Mennica Legacy Tower jest pierwszą inwestycją, którą Golub GetHouse realizuje w technologii BIM, ale już wiadomo, że kolejne planowane inwestycje będą również zrealizowane za pomocą tej technologii. W zakresie budowy Mennica Legacy Tower, AEC Design świadczy usługi konsultacji w zakresie modelowania obiektu.

Jako inwestor i jednocześnie zarządca nieruchomości, zwróciliśmy uwagę na fakt, że posiadanie w jednym miejscu wszystkich informacji dotyczących projektu jest bardzo wygodne. Pozwala to na łatwy i szybki dostęp do pełnej dokumentacji budynku z poziomu komputera lub tabletu. Z naszego punktu widzenia BIM to przede wszystkim nowoczesna forma zarządzania informacją o budynku.

Przy naszej flagowej inwestycji – Mennica Legacy Tower, zdecydowaliśmy się na zastosowanie technologii BIM , aby zagregować wszystkie zgromadzone informacje w jednym programie i móc je później w łatwy sposób wyeksportować do systemów wykorzystywanych przez poszczególne działy w naszej firmie. Dobrym przykładem jest tu dział Facility Management, który dzięki BIM będzie posiadał wszystkie niezbędne informacje o budynku bez żadnej utraty danych. Ponadto modelowanie 3D pozwala unikać kolizji jeszcze na etapie projektowania, a dokumentacja trafiająca na budowę jest skoordynowana na poziomie nieosiągalnym dla tradycyjnych projektów.

Hubert Kondracki
Technical Manager, Golub GetHouse

Golub GetHouse –firma deweloperska i inwestycyjna posiadająca ponad 55 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce firma zrealizowała do tej pory budynki biurowe takie jak: Warsaw Financial Center, International Business Center, Warsaw Corporate Center czy ostatnio PRIME Corporate Center – główna siedziba banku Raiffeisen Polbank. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską S.A., Golub GetHouse realizuje inwestycję Mennica Legacy Tower, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie.
Mennica Legacy Tower –

140-metrowa wieża Mennica Legacy Tower i sąsiadujący z nią 43-metrowy budynek będą miały łączną powierzchnię biurową 65 630 mkw. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego realizowanego przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A., odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.
Mennica Legacy Tower połączy wyjątkową architekturę, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach kompleksu zastosowane zostaną zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające efektywność i niezawodność pracy systemów, jak i gwarantujące bezpieczeństwo najemców. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku.

Masz wątpliwości, czy Twoja inwestycja jest gotowa na BIM?
Skontaktuj się z naszymi konsultantami technicznymi.

Skontaktuj się