Czym jest BIM for MFG?

Zastosowania BIM dla producentów i firm produkcyjnych

BIM to technologia polegająca na budowie bazy danych z informacjami o budynku oraz ich geometryczną interpretacją w postaci modeli 3D. Mając wszystkie informacje w postaci cyfrowej mamy lepszy dostęp do danych, możemy je łatwiej przetwarzać i analizować. Model 3D z kolei powala na prototypowanie i badanie kolizji w wirtualnym środowisku, zanim kosztowne zmiany będą wdrażane w rzeczywistości. BIM stopniowo staje się standardem wykorzystywanym w zamówieniach publicznych i jest już niezbędny przy większych prywatnych inwestycjach. Warto dowiedzieć się już dziś, czym jest BIM i jak można go wykorzystać do czerpania korzyści z wykorzystywania tej technologii.

Dla producentów z sektoru budownictwa

Producenci, którym zależy na przygotowaniu się na rewolucję cyfrową w budownictwie powinni zadbać o przygotowanie bibliotek BIM dla projektantów oraz stworzyć narzędzia, które ułatwią pracę na projekcie. Takie dynamiczne bloki BIM lub rodziny Revit zawierają parametry potrzebne do nasycenia modelu oraz geometryczne odwzorowanie umożliwiające przeprowadzenie analiz kolizji. Biblioteki Revit można stworzyć dla urządzeń mechanicznych, elementów elewacji, konstrukcji czy ścian – w zasadzie każdego elementu, na który składa się model projektowanego budynku. Na naszej podstronie możesz przeczytać więcej o bibliotekach Revit oraz o nakładkach na Revit dla producentów i dowiedzieć się, jak zaktualizować swoje działania promocyjne aby odnieść większy sukces wśród projektantów i architektów.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Verano tworząc biblioteki, które podbiły serca Brytyjczyków, jak rozpocząć proces tworzenia rodzin Revit z AEC Design oraz poznaj kolejny krok po stworzeniu rodzin Revit – autorskie plug-iny dla projektantów.

Dla firm budujących hale produkcyjne

Zaprojektowanie i zbudowanie hali produkcyjnej to inwestycja, której optymalizacja może przynieść znaczene oszczędności. Dzięki dokładnemu projektowi i harmonogramowi można dokładnie przewidzieć kolizje międzybranżowe, zaplanować prace i przewidzieć różne warianty projektu. Dowiedz się, jak możemy pomóc Ci z prefabrykacją hali i pokazać narzędzia służące do optymalnego rozmieszczeniem maszyn.

Dla firm z halami magazynowymi

Hale magazynowe można budować łatwiej i taniej jeśli proces jest dokładnie przemyślany i mamy możliwość wybrania najbardziej odpowiedniego wariantu. Sprawdź, jak AEC Design wspiera takie projekty przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych narzędzi i oprogramowania do projektowania.