Promocje,Usługi BIM

Integracja Autodesk Revit z Robot Structure Analysis – wsparcie dla konstruktorów

Aby wesprzeć biura konstrukcyjne, opracowaliśmy sposoby na wykorzystanie dotychczasowych, niemożliwych funkcji. Wiemy, jak można wykorzystać Autodesk Revit do obliczeń, zautomatyzować projektowanie zbrojenia, łatwo przygotować dokumentację i sprawić, aby model revitowy odpowiadał wymaganiom modelu analitycznego w Autodesk Robot Structural Analysis.
Nie ukrywamy tego, że integracja Autodesk Robot Structure Analysis z Autodesk Revit nie jest idealna, ale znamy sposoby na usprawnienie tej współpracy.

Szybsze tworzenie dokumentacji projektowej w Autodesk Revit

Tworzenie dokumentacji na podstawie modelu Revit jest wygodniejsze, szybsze oraz minimalizuje ryzyko błędu. Projekt pochodzący od architekta można wykorzystywać do obliczeń, zestawień i rzutów. Plany obciążeń mogą być tworzone na podstawie funkcji pomieszczeń z podłączonego modelu architektury. Na ich podstawie, za pomocą Dynamo możemy tworzyć obciążenia w Robot Structure Analysis.

Model Autodesk Revit dostosowany do wymagań modelu analitycznego Robot Structure Analysis

Niektóre konfiguracje konstrukcyjne nie są odpowiednie do bezpośredniego integrowania za pomocą oprogramowania analitycznego i projektowego. Zanim model konstrukcji zostanie wprowadzony do oprogramowania analitycznego i projektowego, jest wymagane dostosowanie adaptacyjne.
Pomożemy Ci uprościć model analityczny poprzez m.in. modyfikację lub usunięcie zbędnych węzłów w Autodesk Revit.
Do tej pory nieaktywne węzły analityczne w okolicach otworów drzwiowych i okiennych stanowiły problem, lecz mamy na to rozwiązanie.

Automatyzacja modelowania zbrojenia dzięki Dynamo

Dynamo to dodatek do programu Autodesk Revit oparty na platformie programowania wizualnego, który umożliwia manipulowanie danymi, tworzenie geometrii, przeglądanie opcji projektowych, automatyzację procesów i tworzenie powiązań między wieloma aplikacjami.
Skrypty Dynamo automatyzują tworzenie zbrojenia i skracają czas wykonywania projektu. Oferujemy przygotowanie skryptów na zamówienie i przeprowadzamy szkolenia wprowadzające do Dynamo przy modelowaniu zbrojenia.

Zapraszamy na szkolenia z tworzenia skryptów, oferujemy gotowe materiały lub wykonujemy skrypty wg indywidualnych potrzeb Klienta.

Oprogramowanie Autodesk Robot Structural Analysis Professional pozwala sprawdzać efekty działania obciążeń konstrukcyjnych i weryfikować zgodność z normami dzięki zaawansowanym narzędziom do modelowania informacji o budynku (BIM). To oprogramowanie zapewniające integrację z procesami BIM jest dostępne tylko w Kolekcji z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa.

Kolejne oprogramowanie wykorzystywane przez biura konstrukcyjne to Autodesk Advance Steel. Jest to zaawansowana aplikacja 3D pozwalające przyśpieszyć tworzenie konstrukcji stalowych, detalowanie połączeń oraz przygotowanie elementów do produkcji. Program oparty jest na znanej i sprawdzonej platformie AutoCAD. Autodesk Advance Steel automatyzuje procesy modelowania co przekłada się na zwiększoną dokładności oraz skrócony czas projektowania. Jest to świetne narzędzie BIM dla konstrukcji stalowych. Oprogramowanie można zakupić jako samodzielny produkt lub jako część  Kolekcji z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa.

Kolekcja z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa zawiera m.in. programy: Revit, AutoCAD, Advanced Steel, Robot Structural Analysis Professional.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy zaproponują optymalną ofertę:

Katarzyna Szajrych
501-094-251
Katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Ewa Królikowska
516-018-324
Ewa.krolikowska@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508-008-182
Wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696-988-403
Piotr.lapinski@aecdesign.pl