Konsultacje i wdrożenia BIM

AEC Design jest liderem wdrożeń BIM. Od 20 lat szkoli inżynierów BIM i wspiera merytorycznie najbardziej pionierskie projekty w Polsce.

Udzielamy pełnego wsparcia merytorycznego. Nasze wdrożenia BIM są cenione przez wiele firm, z którymi współpracujemy od lat.

Konsultacje przedwdrożeniowe

2-3 spotkania konsultacyjne [rozwiń]

Chcemy dobrze zrozumieć, jak działa Twój biznes. Konsultacje przedwdrożeniowe pomogą nam dostosować nasz program do konkretnych potrzeb Twoich pracowników i procesów.

Wyznaczanie celów wdrożeniowych

2 tygodnie [rozwiń]

Wdrożenie nie jest skuteczne bez określonych celów. Jaki jest główny powód, dla którego wdrażamy BIM i które korzyści będą z naszego punktu widzenia najistotniejsze? Korzyści z digitalizacji są odczuwalne na każdym poziomie rozwoju – tutaj zaplanujemy zarówno cele na dziś jak i na jutro.

Przygotowanie BIP (BIM Implementation Plan)

1 tydzień [rozwiń]

BIP to Plan Wdrożenia BIM – spiszemy wszystkie założenia i cele biorąc pod uwagę kamienie milowe dla Twojej firmy, pierwsze korzyści biznesowe oraz długoterminowe działania.

Stworzenie standardów BIM

2-3 miesiące [rozwiń]

Standardy BIM to szereg procesów, które należy opracować w wąskim gronie osób, które będą miały najwięcej styczności z tą technologią. Zwykle standardy BIM są oparte na standardach brytyjskich. W tym czasie, cały zespół szkoli się z oprogramowania i technologii BIM.

Opracowanie dokumentacji BIM

1 tydzień [rozwiń]

Dokumentacja BIM jest ważna przy współpracy z kontrahentami – zleceniodawcami i podwykonawcami. Pomożemy Ci opracować własne szablony, które będą zawierać najważniejsze kwestie i zabezpieczą Cię przed powszechnymi błędami przy zleceniach w technologii BIM.

Dobór specjalistycznego oprogramowania

1 spotkanie konsultacyjne [rozwiń]

Specjalistyczne oprogramowanie dostosowane do potrzeb zespołu. Doradzimy komu potrzebne jest kompleksowe oprogramowanie, a komu wystarczą darmowe przeglądarki.

Szkolenia

2-3 miesiące [rozwiń]

Nauczymy Cię na praktycznych przykładach, jak sprawnie znaleźć to, czego potrzebujesz i jak na codzień korzystać z informacji zawartych w modelach BIM. Dzięki sprawnemu posługiwaniu się narzędziami zoptymalizujesz swoją pracę.

Asysta podczas wdrożenia

cały okres trwania inwestycji [rozwiń]

Masz wątpliwości w trakcie przeprowadzanego projektu? Poprowadzimy Cię przez Twoje pierwsze projekty w ramach naszej usługi BIM Manager. Sam zdecyduj jak często potrzebujesz konsultacji, a my będziemy czuwać nad sprawnym przebiegiem Twojej inwestycji i doszkalać Twój zespół na bieżąco.

Wyznaczanie dalszych kroków

1 spotkanie konsultacyjne [rozwiń]

Nasi Klienci nie poprzestają na jednej inwestycji. Zwykle przygotowują się do kilku następnych, już w nowej technologii BIM. Pomożemy Ci wyznaczyć kolejne, realistyczne cele i pokonywać kolejne bariery na drodze do cyfrowego budownictwa.

Jesteśmy praktykami. Przeczytaj o naszych wdrożeniach BIM:

Masz wątpliwości, czy Twoja inwestycja jest gotowa na BIM? Skontaktuj się z naszymi konsultantami technicznymi.

Akceptuję politykę prywatności

Masz pytania?
Jak długo będzie trwała implementacja BIM w mojej firmie?

Implementacja BIM jest ciągłym procesem, który składa się z etapów. Wspólnie decydujemy, jak długi powinien być każdy etap i jakie będą wymierne korzyści na koniec każdego z nich. Zwykle rekomendujemy zamknąć podstawowe wdrożenie w okres około 6 miesięcy, a potem pracować z zespołem na konkretnych inwestycjach.

Po jakim czasie mogę liczyć na zwrot inwestycji w BIM?

Technologia BIM to zmiana sposobu myślenia o projekcie inwestycji w całej firmie. Zwrot i korzyści na wielu płaszczyznach można obliczać już po pierwszej zakończonej inwestycji.

Czym jest usługa BIM Managera oferowana przez AEC Design?

BIM Manager to pakiet cyklicznych konsultacji podczas których nasi konsultanci-inżynierowie pracują na jednej inwestycji i koordynują świeżo wdrożony zespół w cały zakres prac przy modelu BIM. Delegowany przez nas BIM Manager może codziennie pracować z zespołem przez cały okres trwania projektu inwestycyjnego. Jeśli zespół jest bardziej samodzielny, a skala projektu jest mniejsza, BIM Manager może prowadzić cotygodniowe spotkania na których sprawdzi modele BIM, odpowie na bieżące pytania i zarekomenduje najlepsze praktyki na podstawie doświadczeń AEC Design.