Budownictwo i architektura,Dodatki do Revita

Nakładka Witas Localiser na Revita

witas 1

Witas Localiser dla Revit MEP to metodologia pracy powstała na bazie praktyki biura inżynierskiego w zakresie projektowania instalacji technicznych. Aplikacja zawiera gotowy szablon projektu i towarzyszące mu biblioteki oraz narzędzia usprawniające prace nad projektem. Ta ulotka przybliży Państwu silę rozwiązań zawartych w Witas Localiser.

witas6Solidna podstawa
Witas Localiser został opracowany w oparciu o doświadczenie zebrane na przełomie ponad 6 lat intensywnej pracy na platformie Revit MEP, zarówno przy małych jak i dużych projektach. Pierwsza wersja Witas Localiser została wydana dla Revit MEP 2010. Wykorzystaj nasze doświadczenie, aby sprawnie rozpocząć prace w Revit, pozwoli Ci to skupić się nad integracja nowych rozwiązań z Twoim procesem projektowo – biznesowym. Gwarantowana przejrzysta struktura oparta na międzynarodowej klasyfikacji SfB

Wiedza i doświadczenie przychodzi z czasem
Przyspiesz! Korzystając z naszej wiedzy skumulowanej w Witas Localiser, a zdobytej przez wieloletnia intensywna prace. Zawarliśmy tu najnowsze technologie w dziedzinie instalacji, byś mógł przygotować swój innowacyjny projekt.

Zacznij z BIM już dziś
Wprowadź BIM do swojej firmy i bądź beneficjentem korzyści juz dzisiaj. BIM opiera sie na standardach umożliwiających kooperacje miedzy różnymi branżami. Stosując rozwiązania BIM przyłączasz sie do firm innowacyjnych, które myślą jak Ty. Stań się częścią technologicznej rewolucji.

Poprowadzą Cię przejrzyste wytyczne
Witas Localiser zapewnia jasny zestaw wytycznych dla modeli budynków i bibliotek. Poprzez zastosowanie powyższych zasad z łatwością możesz wykorzystać produkty producentów lub innych firm. Nie jesteś na łasce jednej firmy, ale pracujesz bezpośrednio na Revit, platformie powszechnie stosowanej na całym świecie.

witas2Skup się na celu
Dobrze zdefiniowane wytyczne, takie jak dla poziomu szczegółowości (LOD) gwarantują jednolity sposób komunikowania się i gwarantują, że Twój model zostanie wykonany w wysokiej jakości przy jednoczesnym zachowaniu wydajności.

Nieograniczone możliwości współpracy
Autorzy Witas Localiser tworząc oprogramowanie opierają się na najistotniejszych właściwościach Revita. Wykorzystując nasze oprogramowanie zachowujesz dwukierunkowość przez cały czas pracy, a Model budynku pozostaje edytowalny dla wszystkich uczestników procesu projektowego, bez konieczności posiadania przez nich Witas Localiser. Projekty wykonane przy użyciu Witas Localiser pozostają niezmienne i edytowalne nawet w przypadku migracji do nowszej wersji Revita.

witas4Zarządzaj wydajnie modelem
Parametryczne – generyczne biblioteki zostały zaprojektowane by w pełni wykorzystać możliwości Revit. Aby dostosować rodzinę (bibliotekę) do własnych potrzeb wystarczy zaledwie zmodyfikować parę parametrów. Dla bibliotek Revit, istotna jest koncepcja „All-in-One”, gdzie wiele wariantów (typów) komponentu jest połączonych w jednej rodzinie. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać Model prostym w zarządzaniu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności projektu.

Nie czekaj na zawartość producentów
Skonfiguruj własne modele! Biblioteka składająca się ze 100 000 komponentów? Nie w Revit. Z naszymi generycznymi rodzinami dopasujesz je tak jak chcesz!

Wszystko pod ręką
Używając Witas Localiser masz dostęp do wszystkich możliwych instalacji: instalacja odgromowa, oświetlenie ewakuacyjne, instalacja tryskaczowa, HVAC, elektryczna, gazy medyczne, instalacja p. poż, instalacje oddymiania, obliczenia oświetleniowe… Wszystkie dyscypliny projektowe zostały dostosowane zgodnie z klasyfikacja SfB.

witas3Prefabrykacja jest możliwa
Revit MEP i zawartość Witas Localiser pozwala na dostosowanie projektu do poziomu prefabrykacji.

Model BIM przygotowany do analiz i zarządzania
Model techniczny oraz Model budynku może zostać przygotowany zarówno do analiz przy wykorzystaniu narzędzi zawartych w Witas Localiser, ale również narzędzi innych form. Tak przygotowany model może być również wykorzystany do celów zarządzania obiektem


Bądź gotowy na przyszłość
Praca z generycznymi bibliotekami zawartymi w Witas Localiser umożliwia bezproblemowa migracje do usług takich jak Etim-RT – ta otwarta usługa bazująca na rozwiązaniu “open cloud service” umożliwia zapisanie charakterystyk geometrii na serwerze w chmurze i będzie zintegrowana z Witas Localiser tak szybko jak tylko specyfikacje zostaną określone.

Swobodna wymiana informacji
Witas Localiser umożliwia wymianę informacji z oprogramowaniem firm zewnętrznych. Eksportuj dane do Dialux oraz do formatu plików IFC 2×3 i IFC4, by lepiej współpracować z cała gama oprogramowania do analizy dla Modeli BIM.

witas5Polegaj na naszym Modelu szkoleniowym
Nasz model treningowy jest do Twojej dyspozycji. Stworzyliśmy go do celów szkoleniowych ale także jako platformę do transferu wiedzy, prezentacji możliwości oraz narzędzi do automatyzacji procesu projektowego.

Zgodność ze standardem Revit
Jesteśmy pionierami, posiadającymi duże doświadczenie w dziedzinie oprogramowania BIM dla inżynierów instalacji budowlanych. Firma jest ściśle zaangażowana w rozwój „Revit Standards” (www.revitstandards.org), co czyni Witas idealnym partnerem do wdrażania i rozwoju technologii BIM w Twojej firmie. Współpraca z nami to gwarancja uzyskania dobrego Modelu BIM.

 

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami poprzez formularz