Nakładki na Revit dla producentów

Rodziny Revit to podstawowe narzędzie pracy projektantów

Revit jest wielozadaniowym narzędziem dla architektów, konstruktorów i projektantów instalacji, który umożliwia sprawną wymianę danych w środowisku projektowania BIM. Dzięki rodzinom Revit przygotowanym przez producentów, projektanci mają dostęp do inteligentnych, sparametryzowanych bloków, gotowych do użycia w projektach BIM. Projektanci mogą dzięki temu wykorzystywać sprawdzone dane oraz geometrię wszystkich elementów do analiz, zestawień i koordynacji międzybranżowej. Ułatwianie pracy projektantom poprzez dostarczanie wartościowych rodzin Revit jest korzystne dla producentów, którzy zwiększają swoją przewagę konkurencyjną na rynku i mogą wspomagać sprzedaż swoich produktów dzięki aktywnej współpracy z projektantami. AEC Design przygotowało już kompleksowo rodziny Revit dla wielu producentów i przetestowało je na dużej grupie użytkowników aby ocenić wygodę ich użytkowania – to ważny proces w naszej pracy. 

Autorskie nakładki na oprogramowanie Autodesk Revit

Kolejną grupą narzędzi, które wspierają pracę architektów, konstruktorów i projektantów instalacji są nakładki na oprogramowanie Autodesk Revit, które oprócz funkcji filtrowania odpowiednich rodzin i elementów pozwalają na znaczne przyspieszenie pracy projektantów. Ułatwiają one na przykład wykonywanie obliczeń urządzeń mechanicznych, które nie są natywną funkcją w programie Revit lub dopasowują rozwiązania producenta do obowiązujących norm. 

To doskonałe rozwiązanie dla producentów urządzeń MEP, którzy dzięki takiemu rozwiązaniu mają pełną kontrolę nad tym, jakie obliczenia są generowane przez nakładkę i wiedzą, że dobrane urządzenia będą wstawiane zgodnie ze specyfikacjami urządzeń. W autorskiej nakładce tworzymy więc program doboru urządzeń, przygotowujemy obliczenia zgodne z krajowymi normami i dodajemy funkcję wykonywania obliczeń z poziomu oprogramowania Revit Autdesk. To nowatorskie podejście umożliwia tworzenie projektu instalacji bez konieczności przełączania się między różnymi rodzajami oprogramowania. Projektanci w interaktywny sposób poznają ofertę producenta bez konieczności czasochłonnego przeglądania materiałów i mają pewność, że projekty, które oddają nie zawierają błędów wynikających z niedostosowania projektów do przepisów czy norm. 

AEC Design - usługi programistyczne szyte na miarę

Dzięki dużemu doświadczeniu w budowaniu narzędzi dla projektantów i współpracy z producentami, AEC Design może zaproponować rozwiązania inżynieryjne zastosowane w nakładkach na Autodesk Revit i przeprowadzić projekt przygotowywania nakładki w rozsądnym czasie i budżecie. Zapewniamy utrzymywanie funkcjonalności nakładki w kolejnych wersjach oprogramowania Autodesk Revit i przygotowujemy spotkania online i offline dla projektantów aby zapoznali się z nowymi, intuicyjnymi narzędziami. Nasza kompleksowa usługa pomaga zwiększyć świadomość marki na rynku, a zbierany od projektantów feedback pomaga nam ulepszać kolejne wersje nakładki tworząc żywe i rozwijające się narzędzie. 

Pierwszym krokiem do prac nad nakładką Revit jest przygotowanie sparametryzowanych rodzin Revit, które będą uzupełnione o dane potrzebne do obliczeń. AEC Design doradza, jak takie rodziny przygotować i ma duże doświadczenie w modelowaniu ich dla producentów. 

W dużej mierze czas trwania przygotowań zależy od stopnia zaawansowania obliczeń i różnorodności produktów. Przeciętny czas przygotowywania nakładki oraz testów to 1-3 miesięcy. Do każego projektu podchodzimy indywidualnie, ale z uwagi na duże doświadczenie i dedykowany zespół mamy pewne elementy, które są solidną bazą do budowy kolejnych nakładek.

Nasze oczekiwanie spełniają tylko te produkty, które są aktywnie wykorzystywane przez użytkowników. Chcemy, aby poświęcony czas na budowanie nowego narzędzia się zwrócił i aby dowiedziało się o nim jak najwięcej projektantów. Promujemy tego typu rozwiązania opracowując wspólną strategię marketingową opartą na działaniach online i offline, warsztaty, webiaria, konferencje AEC Revit Academy oraz BIM Akademie. Czynnie działamy w środowisku projektantów i słuchamy ich potrzeb, aby przygotować narzędzia, z których chętnie korzystają na codzień.