News,Promocje

Plan oparty na osobach, a nie numerach seryjnych

Jesteś dla nas kimś więcej niż tylko numerem seryjnym

Od 7 maja 2020 r.  Autodesk wycofuje dotychczasowe plany oparte na numerach seryjnych i wprowadza nowe plany związane z nazwą użytkownika (plan oparty na osobach). Nowy model oznacza dla wszystkich firm niezależnie od wielkości szereg korzyści związanych z administrowaniem, obsługą techniczną i raportowaniem. Od tej daty możliwa będzie zamiana licencji pojedynczych i sieciowych z planem obsługi. Od 7 sierpnia 2020 r. będzie można zamieniać subskrypcje dla wielu użytkowników — a wszystko to przy utrzymaniu kosztów porównywalnych z obecnymi.

Zapisz się na webinar i dowiedź się więcej o korzyściach jakie niesie plan oparty na osobach

21.05.2020 godz:15:00-15:45
Webinar
“Zalety nowego modelu związanego z nazwą użytkownika Autodesk”
 Biorę udział
17.06.2020 godz:15:00-15:45
Webinar
“Plan oparty na ludziach, a nie numerach seryjnych”
Biorę udział

Nowe plany związane z nazwą użytkownika mają wiele zalet:

 • Pełna przejrzystość danych dotyczących użycia pozwala optymalizować koszty licencji.
 • Nie trzeba już utrzymywać własnych serwerów licencji ani namierzać anonimowych numerów seryjnych.
 • Każdy pracownik potrzebujący dostępu może go od razu uzyskać. Oznacza to koniec problemów z bezczynnym oczekiwaniem na licencje.
 • Na podstawie analizy użycia można trafniej dopasowywać zasoby pomocy i materiały edukacyjne do potrzeb pracowników.

Nowe plany związane z nazwą użytkownika zastąpią dotychczasowe plany oparte na numerach seryjnych:

 • Plany obsługi zostaną wycofane 7 maja 2021 r. i nie będzie już można ich odnawiać.
 • Subskrypcje z dostępem dla wielu użytkowników zostaną wycofane 7 sierpnia 2021 r. i nie będzie już można ich odnawiać.
 • W ramach procesu wycofywania planów obsługi ostatnia wersja pakietów Design Suite i Creation Suite zostanie udostępniona klientom do pobrania w kwietniu 2020 r. Ostatnim dniem na odnowienie tych pakietów będzie 16 kwietnia 2020 r.
 • Od 29 lutego 2020 r. nie będziemy już sprzedawać nowych ani odnawiać istniejących subskrypcji dwuletnich i trzyletnich z dostępem dla wielu użytkowników. Od 7 sierpnia 2020 r. nie będziemy już sprzedawać nowych subskrypcji rocznych z dostępem dla wielu użytkowników.

Każdemu klientowi, który obecnie korzysta z subskrypcji z dostępem dla wielu użytkowników lub planu obsługi, pomożemy przy najbliższym odnowieniu po 7 maja 2020 r. w przejściu na odpowiedni plan związany z nazwą użytkownika.

Oferta zamiany stanowisk z planem obsługi

Opcje dostępne przy najbliższym odnowieniu przed 7 maja 2021 r.:

 • Zamień jedno stanowisko z licencji pojedynczej lub sieciowej z planem obsługi na jedną subskrypcję standardową związaną z nazwą użytkownika w cenie porównywalnej z kosztem utrzymania planu obsługi w 2019 r. W przypadku licencji pojedynczej przysługuje subskrypcja z dostępem dla jednego użytkownika.  W przypadku licencji sieciowej subskrypcja z dostępem dla wielu użytkowników.
 • Przy kolejnych odnowieniach będziesz korzystać ze zniżki aż do 2028 r.*
 • Podczas zamiany licencji wybierz przejście na jedną z kolekcji branżowych. Zapewnij sobie dostęp do bogatego zestawu narzędzi pozwalających sprostać wymaganiom każdego projektu zarówno dziś, jak i w przyszłości.
 • Podczas zamiany licencji lub w późniejszym terminie przejdź na wyższy plan. Dostępne tam są bardziej zaawansowane funkcje, takie jak jednokrotne logowanie i szczegółowe raporty dotyczące użytkowników.
 • Po zamianie stanowisk klienci posiadający licencję sieciową z planem obsługi będą również mogli skorzystać z oferty zamiany subskrypcji dla wielu użytkowników w najbliższym terminie odnowienia po 7 sierpnia 2020 r.

Co się stanie, jeśli nie skorzystam z oferty zamiany stanowisk z planem obsługi?

Jeśli nie skorzystasz z oferty zamiany, od 7 maja 2020 r. koszt odnowienia planu obsługi wzrośnie o 20%. Plany obsługi zostaną wycofane 7 maja 2021 r. i nie będzie już można ich odnawiać.

Oferta zamiany subskrypcji dla wielu użytkowników

Opcje dostępne wyłącznie przy najbliższym odnowieniu po 7 sierpnia 2020 r.:

 • Zamień jedną subskrypcję dla wielu użytkowników lub jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na dwie standardowe subskrypcje związane z nazwą użytkownika, korzystając przy tym z sugerowanej ceny detalicznej porównywalnej z obecnym kosztem stanowiska lub subskrypcji.
 • Jeśli na przykład masz 20 subskrypcji dla wielu użytkowników, możesz je zamienić na 40 standardowych subskrypcji związanych z nazwą użytkownika w cenie porównywalnej do obecnego kosztu subskrypcji.
 • Przy kolejnych odnowieniach będziesz korzystać ze zniżki aż do 2028 r.
 • Podczas zamiany licencji wybierz przejście na jedną z kolekcji branżowych. Zapewniej sobie dostęp do bogatego zestawu narzędzi pozwalających sprostać wymaganiom każdego projektu zarówno dziś, jak i w przyszłości
 • Podczas zamiany licencji lub w późniejszym terminie przejdź na wyższy plan. Dostępne tam są bardziej zaawansowane funkcje, takie jak jednokrotne logowanie i szczegółowe raporty dotyczące użytkowników

Co się stanie, jeśli w najbliższym terminie odnowienia po 7 sierpnia 2020 r. nie skorzystam z oferty zamiany subskrypcji dla wielu użytkowników lub stanowiska na licencji sieciowej?

• Jeśli nie skorzystasz z najbliższej oferty zamiany, w drugim kolejnym terminie odnowienia będzie można zamienić jedną promocyjną subskrypcję dla wielu użytkowników (zakupioną w ofercie przejścia na subskrypcję) lub jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na jedną standardową subskrypcję związaną z nazwą użytkownika. Obowiązywać będzie sugerowana cena detaliczna porównywalna z obecnym kosztem stanowiska lub subskrypcji.
• Jeśli nie skorzystasz z oferty zamiany i zachowasz stanowiska na licencji sieciowej, w związku z tym 7 maja 2020 r. koszty utrzymania planu obsługi wzrosną o 20%. Subskrypcje z dostępem dla wielu użytkowników zostaną wycofane 7 sierpnia 2021 r. i nie będzie już można ich odnawiać

* Sugerowana cena detaliczna (SCD) odnowienia subskrypcji standardowych nabytych w tej promocji nie wzrośnie o więcej niż 5% w latach 2021, 2023, 2025 i 2027. Natomiast w latach 2022, 2024, 2026 i 2028 pozostanie bez zmian. Oszczędność wynikająca z zakupu subskrypcji trzyletniej została obliczona w porównaniu z SCD trzech kolejnych subskrypcji rocznych.

Zestawienie dostępnych opcji przejścia

Obecna oferta Data wygaśnięcia Działanie przy odnawianiu
Licencje pojedyncze lub sieciowe z planem obsługi Przed 7 maja 2020 r. Do 7 maja przejdź na subskrypcję w ramach programu przejścia na subskrypcję.
Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji pojedynczej lub sieciowej z planem obsługi Przed 7 maja 2020 r. Do 7 maja przejdź na subskrypcję jednej z kolekcji branżowych w ramach programu przejścia na subskrypcję.
Licencje pojedyncze z planem obsługi Po 7 maja 2020 r. Zamień jedno stanowisko na licencji pojedynczej z planem obsługi na jedną subskrypcję standardową w ramach oferty zamiany planu obsługi.
Licencje sieciowe z planem obsługi Między 7 maja a 7 sierpnia 2020 r. Zamień jedno stanowisko z licencji sieciowej z planem obsługi na jedną subskrypcję z dostępem dla wielu użytkowników w ramach oferty zamiany planu obsługi.
Licencje sieciowe z planem obsługi Po 7 sierpnia 2020 r. Zamień jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na dwie subskrypcje standardowe w ramach oferty zamiany licencji dla wielu użytkowników.
Subskrypcja dla wielu użytkowników Po 7 sierpnia 2020 r. Zamień jedną subskrypcję dla wielu użytkowników na dwie subskrypcje standardowe w ramach oferty zamiany licencji dla wielu użytkowników.
Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji pojedynczej z planem obsługi Po 7 maja 2020 r. Zamień licencję na subskrypcję standardową jednej z kolekcji branżowych w ramach oferty zamiany planu obsługi.
Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji sieciowej z planem obsługi Między 7 maja a 7 sierpnia 2020 r. Zamień jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na jedną subskrypcję standardową kolekcji branżowej w ramach oferty zamiany planu obsługi.
Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji sieciowej z planem obsługi Po 7 sierpnia 2020 r. Zamień jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na dwie subskrypcje standardowe kolekcji branżowej w ramach oferty zamiany licencji dla wielu użytkowników.

Chcesz wiedzieć więcej?

AEC Design Revit Template – szablon architektoniczny do Autodesk Revit
Karty katalogowe mieszkań – autorski generator
Skrypty Dynamo – usługi BIM
Bezpłatny dostęp do produktów chmurowych – BIM 360, Fusion, AutoCAD
Inżynierowie AEC Design mogą dołączyć do Twojego zespołu projektowego
Konsultacje i wdrożenia BIM
Szkolenia on-line z AEC Design
Plan oparty na osobach, a nie numerach seryjnych
Jak przygotować wymagania BIM, aby model spełnił Twoje oczekiwania? – szkolenie on-line
Koordynator BIM – szkolenie on-line
Nowości Revit 2021 – webinar na żądanie
Wymień licencje wieczyste 1998-2021 na subskrypcje i zaoszczędź 25%
Zdobądź refundację do 85% kosztów zakupu oprogramowania Autodesk

Infografika -> Plan oparty na użytkownikach, a nie numerach seryjnych

   Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Dział AEC

Katarzyna Szajrych
501-094-251
Katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Ewa Królikowska
516-018-324
Ewa.krolikowska@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508-008-182
Wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696-988-403
Piotr.lapinski@aecdesign.pl

 

Dział MFG

Zbigniew Alejster
696-988-660
Zbigniew.alejster@aecdesign.pl