Make Factory Grow,Mechanika

Przechodzę z 2D do 3D – co wybrać: Inventor czy Fusion 360?

Jeśli czujesz, że Twoja firma powinna wkroczyć w nowy etap, opracować metodę optymalizacji pracy lub przejść transformację, a wiąże się to z dotychczasowym sposobem pracy, warto zorientować się co do istnienia narzędzi, które taki proces mogą usprawnić. Najbardziej oczywistym wydaje się być wybór nowego oprogramowania, które dzięki dodatkowym funkcjonalnościom częściowo wyręczy Ciebie i Twój zespół w codziennej pracy, a przy tym ograniczy czynnik ludzkiego błędu poprzez odgórne restrykcje, międzynarodowe standardy i komunikaty zaszyte w programie.

Zmieniam sposób pracy

Krokiem milowym w pracy przedsiębiorstwa wydaje się być przejście z pracy na 2D do 3D – dzięki takiemu zabiegowi i dosłownie kilku dniach wdrożenia pracowników w ideę projektowania 3D, po krótkim projekcie pilotażowym, który pozwoli Ci opracować indywidualny tok pracy w Twoim przedsiębiorstwie, przy dobrej organizacji dalsza praca będzie przebiegała płynniej i co ważne- współbieżnie, ponieważ programy 3D dają możliwość tworzenia plików zrzeszających pojedyncze części, podzespoły i zespoły oraz listy materiałowe i dokumentację techniczną bez potrzeby ręcznego ich opracowywania. Największą zaletą programów 3D jest automatyczna aktualizacja powiązanych ze sobą modeli i rozprowadzanie wyników edycji  miedzy „rodzicem” a „potomkiem”, co radykalnie obniża czas poświęcany na manualne modyfikacje.

Zmieniam oprogramowanie

Kiedy decyzja o tym, aby uczynić krok dalej jest już za Tobą, czas na dobór odpowiedniego oprogramowania. Czym się kierować przy jego wyborze, żeby było jak najprostsze w nauce i obsłudze, jak najbardziej efektywne i jednocześnie nie zrujnowało budżetu?

Autodesk  jako producent szerokiego spektrum oprogramowania dedykowanego branżom: architektonicznej oraz mechanicznej wychodzi z propozycją szerokiego wachlarza rozwiązań, z którego każde przedsiębiorstwo – zarówno prężnie prosperujący zakład produkcyjny jak i ambitny start’up znajdą rozwiązanie uszyte na miarę. Kierując ten artykuł do osób, które nie boją się zmian i chcą przetestować nowe rozwiązania przygotowałam widoczne poniżej zestawienie w pigułce 2 programów: Autodesk Inventor (LT oraz wersja pełna) i Autodesk Fusion 360, których używanie sprawi, że wejście w świat 3D stanie się łatwe i przyjemne. Co więcej, w ramach zakupionej subskrypcji otrzymujesz nie tylko samą instalkę, ale też profesjonalną obsługę posprzedażową, w której zakres wchodzi niezawodne doradztwo w przypadku poszukiwania nowych rozwiązań oraz szybkie i efektywne wsparcie techniczne w zakresie problemów z oprogramowaniem.

 

Autodesk Fusion 360 jako chmurowe rozwiązanie

Dzięki Autodesk Fusion 360 każdy użytkownik ma możliwość pracy ze swoim modelem z każdego miejsca i w każdym czasie, a efektami tej pracy może się dzielić ze współpracownikami i klientami poprzez chmurę Autodesk.

Zastosowanie Autodesk  Fusion 360

Fusion 360 to rozwiązanie wykorzystywane przez małe firmy, Start-Up’y, firmy rozpoczynające działalność lub w przypadku, gdy jedna osoba w firmie odpowiedzialna jest  za kilka funkcji czyli np. zarówno za projektowanie, wytwarzanie i wizualizacje. Narzędzia wbudowane w program umożliwiają pracę w jednym, spójnym i przede wszytskim wielozadaniowym środowisku CAD-CAE-CAM. Program pozwala na stworzenie w prosty i intuicyjny sposób modelu 3D, wykonanie symulacji i analiz związanych m.in z wytrzymałością, wykonanie foto-realistycznej wizualizacji i wyprodukowanie rzeczywistego produktu.

W czym sprawdza się Autodesk Fusion 360?

Autodesk Fusion 360 świetnie odnajdzie się w pojedynczych, unikalnych projektach, działach R&D, firmach wdrażających nowe rozwiązania lub będących na etapie definicji obszaru swojego działania.  Fusion 360 przeprowadza inżyniera przez proces powstawania produktu od  koncepcji, przez prototyp, testy MES, określanie obróbki CAM i produkcję.

Zasadnicze funkcjonalności znajdziesz tutaj:
https://www.autodesk.com/products/fusion-360/features#3d-modeling

Wprowadzenie do programu i zasady jego działania:
 https://www.youtube.com/watch?v=VbSkwvZyU_0  

 

Czy w Autodesk Fusion 360 istnieją ograniczenia?

Owszem, jako, że Fusion 360 to program bardzo wielozadaniowy to nie jest programem stricte zmechanizowanym,  a przewagą Inventora nad Fusion 360 są tu generatory części maszyn, np. typoszeregi łączników, otworów itp., których w Fusion 360 brak. Dla dużych zespołów, urządzeń i typowych części mechanicznych lepszym rozwiązaniem będzie  Autodesk Inventor.

Fusion 360 jest dla Ciebie, jeśli Twoją firmę charakteryzuje przynajmniej jedna z poniższych cech:

• praca 1 osoby
• projektowanie od koncepcji, poprzez różne warianty i testowanie przyszłego wyrobu
• praca osób zajmujących się projektowaniem, modelowaniem, wzornictwem przemysłowym, designem
• projektowanie elementów na drukarki 3D
• projektowanie zabawek, sprzętów agd, uchwytów
• projektowanie elementów do liftingu aut i motocykli
• przykładowe produkty: proste narzędzia, armatura, meble, opakowania, obudowy, protezy, implanty, elementy metalowe

 

W przypadku zainteresowania ofertą zakupu oprogramowania lub szkoleń skontaktuj się z nami

tel: 505-315-392
info@aecdesign.pl