Usługi BIM

Raport kolizji Revit Navisworks – usługa

Raport kolizji Navisworks Revit

Sprawdzanie kolizji to jedna z ważniejszych funkcjonalności w aplikacji Navisworks.  Funkcja ta pozwala na wnikliwą analizę modelu BIM, wyszukiwanie błędów i pomyłek na etapie wirtualnym.

Mając wątpliwości czy dany projekt nie zawiera błędów, elementy nie nakładają się na siebie to ta usługa jest dla Ciebie.

Raport kolizji generowany w programie Navisworks na Państwa życzenie możemy przygotować w różnych formatach, na przykład w formacie tekstowym (TXT, XML) lub HTML. W przypadku zapisania w formacie HTML, oprócz informacji dotyczących kolizji, otrzymamy także ich zdjęcia.

Istnieje również możliwość zapisania kolizji w postaci widoków w pliku projektowym Navisworks – w formacie .nwd. Jest to plik, który można otwierać i przeglądać w darmowej wersji Navisworks Freedom.

Testy kolizji, które oferujemy, mogą mieć dowolną konfigurację. Możemy sprawdzić wszystkie obiekty modelu architektonicznego z obiektami modelu instalacyjnego lub wyselekcjonować z modelu na przykład ściany nośne i porównać je z kanałami wentylacyjnymi. Przy generowaniu raportu kolizji możemy zdefiniować odpowiednią tolerancję dla sprawdzanych elementów.

W zakresie naszych usług BIM przeprowadzenia testy kolizji w aplikacji Revit. Ograniczeniem jest jednak to, że możemy wykorzystać do tego tylko modele stworzone w Revit. Generowany raport kolizji Navisworks Revit powstaje wówczas tylko w formacie HTML, bez zdjęć. Aplikacja Revit nie pozwala na ustawienie tolerancji kolizji.

 

Cena za usługę jest uzależniona od wielkości modelu,  ilości raportów, które mamy przygotować.

Widok z okna dialogowego pokazujący kolizje:

raport kolizji oprogramowanie revit

Kontakt:

Katarzyna Szajrych
501 094 251
katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696 988 403
piotr.lapinski@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508 008 182
wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Poznaj pozostałe usługi BIM w ofercie AEC Design Lidera wdrożeń BIM TU >>>

Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę.