Usługi BIM

Detekcja kolizji

Podstawą poprawnej koordynacji wielobranżowej jest sprawdzenie, czy w projekcie nie występują niedozwolone kolizje pomiędzy elementami modeli.

Jeśli chcesz mieć pewność, że  twój projekt nie będzie zawierał błędów, które mogą wygenerować duże koszty na etapie realizacji, skontaktuj się z nami!

Nasi doświadczeni inżynierowie pomogą Ci odnaleźć nieprawidłowe miejsca przecięcia elementów w projekcie wykorzystując do tego narzędzie Autodesk Navisworks Manage.

Etap koordynacji wielobranżowej powinien rozpocząć się już na etapie opracowywania planu BIM przez Projektanta, w którym to powinna zostać opracowana tzw. „macierz kolizji” określająca testy, które zostaną przeprowadzone na modelach, z określeniem dopuszczalnych tolerancji oraz wyjątków kolizji.

Następnie na podstawie opracowanej macierzy definiujemy testy z uwzględnieniem zdefiniowanych założeń oraz reguł w programie Autodesk Navisworks Manage. Po uruchomieniu narzędzia sprawdzania kolizji przekazujemy informacje o odnalezionych kolizjach w postaci jakiej życzy sobie Klient. Może to być:

• plik w formacie NWD z zdefiniowanymi testami i odnalezionymi kolizjami
• raport w formacie html lub Excel,
• import kolizji do BCF Menadżera i synchronizacja zgłoszeń z projektem w chmurze lub eksport kolizji do formatu BCF
• przekazanie skryptu w formacie xlsx oraz udostępnienie skryptu Dynamo umożliwiającego lokalizację kolizji odnalezionych w Autodesk Navisworks w programie Autodesk Revit

 

Detekcja kolizji

Detekcja kolizji – Przykład kolizji odnalezionej przez program Autodesk Navisworks

 

detekcja kolizji

Detekcja kolizji – Przykład zaimportowanych lokalizacji kolizji odnalezionych w Autodesk Navisworks  w programie Autodesk Revit

Jeśli Państwo są zainteresowani  ofertą, bądź chcielibyście uzyskać szczegółowe informacje na temat oferowanych przez nas produktów i usług, serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz lub kontaktu  telefonicznego/mailowego:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zasadami zawartymi w polityce prywatności i do kontaktowania się ze mną w sprawach związanych z działaniami marketingowymi firmy AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.

Katarzyna Szajrych
501-094-251
Katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Ewa Królikowska
516-018-324
Ewa.krolikowska@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508-008-182
Wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696-988-403
Piotr.lapinski@aecdesign.pl

Urszula Godlewska
696-988-614
Urszula.godlewska@aecdesign.pl

Detekcja kolizji