Budownictwo i architektura

Stantec kończy projekt o dużej skali przy użyciu narzędzi chmurowych

Stantec, która specjalizuje się w realizacji dużych projektów, takich jak: szpitale, drapacze chmur, centra edukacyjne, uniwersytety, czy muzea sztuki, ma doświadczenie w pracy nad trudnymi zleceniami i nie boi się korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Santec kończy projekt o dużej skali przy użyciu narzędzi chmurowychPo zdobyciu zlecenia przez Shape Properties na zaprojektowanie wieżowca mieszkalnego Brentwood Mall, aby sprostać wielu wyzwaniom związanym z komunikacją i koordynacją do realizacji projektu Stantec zdecydowała się wykorzystać narzędzia chmurowe.

Projekt Brentwood stanowił nie lada wyzwanie. Obejmował 8 akrów powierzchni, w tym parkiet i 10 wież mieszkalnych z ponad 40 piętrami. Ponieważ projekt wymagał ścisłej współpracy między wieloma zespołami, Stantec potrzebowała skutecznego komunikowania i dzielenia się dużymi, złożonymi modelami w Revit pomiędzy różnymi biurami.

Santec kończy projekt o dużej skali przy użyciu narzędzi chmurowychOprogramowanie chmurowe BIM pozwoliło generalnemu wykonawcy zrobić swoją pracę lepiej niż przy użyciu bardziej tradycyjnych narzędzi ze względu na możliwość ścisłej kolaboracji w zespole.

Firma zdecydowała się na użycie Autodesk BIM360 Team oraz Collaboration for Revit po to, aby zespołowi zapewnić centralną platformę, w której mogli dzielić się i przeglądać modele Revit, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie znajdowali się poszczególni członkowie projektu.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia oprogramowania chmurowego przez firmę Stantec:

–  krótszy czas realizacji – dostęp do modelu w czasie rzeczywistym; możliwość śledzenia na bieżąco wszelkich aktualizacji od konsultantów lub partnerów zewnętrznych

zaangażowanie Klienta w proces weryfikacji po raz pierwszy, mogli oni zaangażować klienta w proces przeglądu, używając tylko przeglądarki internetowej

skuteczne dostarczanie projektów (śledzenie historii wersji, komentarze online)

Pełna historia:

Gotowy na nowe rozwiązania dla Twojej firmy? Sprawdź BIM 360 Team już teraz

Skontaktuj się z nami: