Wydarzenia BIM

Warsztaty BIM Assessment Form. Jak umówić się na współpracę

bim plan inwestor oprogramowanie autodesk

BIM Plan dla Inwestorów i Generalnych Wykonawców. W jaki sposób określić przygotowanie uczestników procesu inwestycyjnego do współpracy w środowisku zgodnym z zasadami Building Information Modeling

Warsztaty z przygotowania BIM Assessment Form oraz Employer’s Information Requirements. 

Fundamentalną ideą procedury planowania inwestycji jest reguła “rozpocznij z myślą o tym jak ma się zakończyć”. W przełożeniu na realia pracy architektów, inżynierów, konstruktorów i wszystkich osób włączonych do procesu, reguła ta podkreśla potrzebę dokładnego określenia zasad współpracy przez Inwestora. Dzięki temu realizacja inwestycji w oparciu o model BIM, będzie przebiegała na znanych przez wszystkie strony warunkach.

Choć na polskim rynku nieruchomości nikt nie ma już wątpliwości, że BIM to nie tylko niedaleka przyszłość, ale wręcz teraźniejszość, właściciele budynków nie mają opracowanego BIM Planu.

W usprawnieniu Inwestorom i Deweloperom strategicznego rozwoju, wdrożenia i zamówień pomóc mogą wzorce BIM Assessment Form oraz Employer’s Information Requirements wypracowane na rynku brytyjskim.

Spotkanie 9 lutego ma na celu pokazanie wzorcowego egzemplarza BAF/EIR w języku polskim w oparciu o założenia brytyjskie

Prezentacja będzie składała się z części teoretycznej oraz dokładnego omówienia przygotowanego szablonu. Podczas prezentacji uczestnicy otrzymają materiały, które ułatwią im opracowanie własnych formularzy w przyszłości. Druga część spotkania oparta będzie o praktyczne opracowanie wybranej części formularza w grupach projektowych. Do udziału zapraszamy zespoły (3-4 osoby z firmy) przedstawicieli firm inwestorskich, deweloperskich i generalnych wykonawców.

Cele warsztatów
Zwiększenie świadomości dotyczącej stopnia zaawansowania znajomości technologii BIM u każdego uczestnika procesu projektowego. W założeniu szablon, który zostanie zaprezentowany powinien wychodzić od Inwestorów/Generalnych Wykonawców w celu weryfikacji możliwości współpracy w środowisku BIM u potencjalnych współpracowników.

AGENDA BIM INWESTOR KONFERENCJA WYDARZENIE OPORGRAMOWANIE

10.00 – 10.15 Rejestracja

10.15 – 10.30 Przywitanie gości

10.30 – 11.30 Prezentacja części teoretycznej oraz przykładowego szablonu

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 13.00 Warsztaty  – opracowanie indywidualne wybranych części formularza w grupach projektowych

PROWADZĄCY
mgr inż. Adam Kłosiński, BIM Coordinator w ARUP

MIEJSCE SPOTKANIA
Siedziba AEC Design, ul. Głogowska 31, Warszawa (Żoliborz)

KONTAKT
wiadomosci@aecdesign.pl 

Warsztaty są kontynuacją spotkania dla Inwestorów i Generalnych Wykonawców z 28 listopada ZOBACZ >>>