Budownictwo i architektura,News,Wydarzenia BIM,Wydarzenia PDM

Nadchodzące webinaria

Webinaria biorę udział

Dołącz do naszych spotkań 

Webinaria to cykl praktycznych spotkań online adresowany dla branży budowlanej oraz mechanicznej. Spotkania poprowadzone są m.in. przez inżynierów AEC Design. Uczestnictwo  jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych ideą BIM oraz Przemysłu 4.0. Programy każdego ze spotkań przygotowano w taki sposób, aby w rezultacie zdobytą wiedzę móc wykorzystać także w codziennej pracy.

Webinaria są bezpłatne i wymagają wcześniejszego zapisania się.

 

Tydzień z inżynierami AEC Design

Webinaria odbędą się w dniach 28 marca – 1 kwietnia  w godzinach 15:00 – 15:40.

Celem spotkań jest przybliżenie narzędzi Autodesk wspierających cyfryzację procesów inwestycyjnych w budownictwie.

Transformacja cyfrowa, przyśpieszona dodatkowo przez pandemię, to proces, który całkowicie odmienia oblicze branży budowlanej w Polsce i na świecie. Niesie ze sobą ogrom możliwości, jednocześnie będąc sporym wyzwaniem. Na straty narażone są zwłaszcza firmy, które wciąż nie planują rozwiązań cyfrowych w swojej strategii biznesowej.

 

Harmonogram spotkań:

28 marca (poniedziałek) 
godz.: 15:00 – 15:40
temat: Podstawowe instrumenty i narzędzia w pracy Architekta przy użyciu rozwiązań Autodesk niezależnie od etapu i rodzaju projektu
opis: Poznaj gotowe rozwiązania spójnego wachlarza aplikacji Autodesk wspierających kluczowe zadania w pracy projektantów Architektury. Dowiedz się, jak wykorzystać możliwości tych narzędzi oraz sprawnie dostosować ich działanie do własnej filozofii projektowania i swojego stylu graficznego dzięki przystosowanym szablonom oraz dedykowanym bibliotekom rodzin. 

prowadzący: Maciej Spiess – architekt z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z Autodesk Revit. Certyfikowany instruktor Autodesk Revit. Jako projektant w biurze Medusa Group tworzył autorskie rozwiązania w dziedzinie koordynacji międzybranżowej i zaawansowanych systemów modelowania oraz tworzenia wyspecjalizowanych rodzin, co od kilku lat rozwija o możliwości jakie daje Dynamo. Zajmował się organizacją pracy zespołów biura projektowego na wszystkich etapach inwestycji.

Rejestracja

 

 

29 marca (wtorek) 
godz.: 15:00 – 15:40
temat: Jak uruchomić pierwszy model instalacyjny w Autodesk Revit?
opis: Webinar mający na celu zaprezentowanie jednego ze sposobów na stworzenie nowego projektu w Autodesk Revit przy jednoczesnym uwzględnieniu współdzielenia pliku centralnego.

prowadzący: Piotr Kopeć – pomaga inżynierom, projektantom i wykonawcom z branży instalacji mechanicznych, elektrycznych i hydraulicznych (MEP) tworzyć modele o wysokim poziomie szczegółowości oraz łatwo koordynować prace z innymi uczestnikami projektów budowlanych. Swoje doświadczenie zdobywał w m.in. BuroHappold Engineering, gdzie specjalizował się w instalacjach wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewnictwa.

Rejestracja

 

 

30 marca (środa) 
godz.: 15:00 – 15:40
temat: Program Autodesk Revit dla inżynierów budownictwa
opis: Podczas spotkania dowiesz się, jak rozwiązania z zakresu modelowania informacji o budynku umożliwiają wydajne projektowanie, przeprowadzanie analiz i tworzenie dokumentacji budynku. Webinar skierowany do osób, które poszukują narzędzi wspomagających projektowanie konstrukcji budowlanych.

prowadzący: Jarek Szepietowski – specjalista z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, posiadający rozległą wiedzę na temat oprogramowania inżynierskiego, głównie Revit i Dynamo. Jako lider zespołu technicznego do wdrażania technologii BIM realizuje projekty prowadzące do optymalizacji procesu projektowania. Wielokrotnie występował w roli BIM Koordynatora i doradcy Inwestora u naszych Klientów. Ceniony za doświadczenie w identyfikacji celów BIM oraz wsparcie w negocjacjach w zakresie wymagań BIM pomiędzy zlecającym, a wykonawcą.

Rejestracja

 

 

31 marca (czwartek) 
godz.: 15:00 – 15:40
temat: Wykorzystanie produktów z kolekcji AEC na etapie projektowania elementów branży drogowej i uzbrojenia podziemnego
opis: Podczas spotkania dowiesz się, które produkty z kolekcji AEC mogą zostać wykorzystane do zwiększenia efektywności i jakości projektowania elementów branży drogowej i uzbrojenia podziemnego

prowadzący: Jakub Stanasiuk – BIM Menedżer w AEC Design. Reprezentuje interesy klientów w zakresie formułowania i spełnienia wymagań dotyczących wymiany informacji w procesie BIM. Tworzy plany wdrożenia BIM oraz wspiera wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego w obszarach związanych z metodyką BIM.

Rejestracja

 

 

1 kwietnia  (piątek) 
godz.: 15:00 – 15:40
temat: Autodesk Docs – platforma CDE do zarządzania projektem
opis: Podczas sesji zaprezentujemy najważniejszą funkcjonalności usługi chmurowej Autodesk Docs w kontekście zarządzania projektem i dokumentacją. Dodatkowo przeanalizujemy proces zatwierdzania dokumentacji na platformie CDE.

prowadzący: Wojciech Kozłowski
– od kilkunastu lat propaguje i wdraża ideę BIM w biurach projektowych, firmach wykonawczych i u inwestorów. Jego rozległa wiedza na temat oprogramowania inżynierskiego sprawia, że firmy, które stoją przed wyzwaniem wdrożenia BIM, chętnie powierzają mu funkcję BIM Koordynatora. Przeszkolił setki osób z obsługi programu Revit. Prowadzi prelekcje na konferencjach związanych z tematyką BIM. Współautor podręcznika ” Podręcznik użytkownika Revit Architecture”.

Rejestracja

 

Sprawdź nasze nagrania z konferencji i webinariów

Webinaria na żądanie to gotowe nagrania z wirtualnych konferencji oraz webinariów.  Jeśli nie mogłeś wziąć udziału w spotkaniu na żywo, teraz sam decydujesz, kiedy i który film chcesz obejrzeć. Zrób to w dogodnym dla siebie momencie. Poznaj najlepsze praktyki i wskazówki odnośnie wdrożeń i usług BIM oraz tematykę powiązaną z nurtem Przemysłu 4.0. 

A może masz pomysł na ciekawy temat, który moglibyśmy poruszyć? Daj nam znać, a chętnie przyjrzymy się mu bliżej!

 


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zasadami zawartymi w polityce prywatności i do kontaktowania się ze mną w sprawach związanych z działaniami marketingowymi firmy AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.