Usługi BIM

Wsparcie przy tworzeniu dokumentów wymagań (EIR) i planu BIM (BEP)

1.   Wymagania BIM (EIR)

Wymagania BIM (ang. Exchange information requirements, EIR) są opracowywane przez Zamawiającego/Inwestora i są dokumentem określającym wymagania informacyjne względem realizowanego projektu.

AEC Design wspiera swoich Klientów w poprawnym zdefiniowaniu wymagań opisujących takie obszary jak:

• Cele wykorzystania BIM
• Wymagania techniczne
• Zawartość modeli na poszczególnych etapach ich powstawania
• Klasyfikację elementów modeli BIM
• Poziom dokładności geometrycznej (ang. Level of development/detail, LOD)
• Poziom dokładności niegeometrycznej (ang. Level of information, LOI)
• Zasady dotyczące wymiany danych oraz komunikacji
• Koordynacja wielobranżowa
• Konwencje nazewnictwa

 

2.   Plan BIM (BEP)

Plan BIM (ang. BIM execution plan, BEP) jest opracowywany przez Projektanta/Wykonawcę i określa sposób realizowania wymagań BIM (EIR).

Jego zakres w dużej mierze zależy od zawartości wymagań BIM (EIR). Może on definiować propozycję standardów do akceptacji Zamawiającego lub odnosić się do standardów określonych przez Inwestora w wymaganiach.

AEC Design dostarcza swoim Klientom szablon Planu BIM (BEP), który znacznie ułatwia i przyspiesza etap mobilizacji związany z realizacją projektu z wykorzystaniem metodyki BIM. Nasi inżynierowie udzielają również wsparcia technicznego w przypadku chęci stworzenia Planu BIM (BEP) przez Klienta przy wykorzystaniu własnych zasobów.

Pobierz bezpłatnie szablon Plan BIM (BIM Execution Plan, BEP, Plan realizacji BIM)

Szablon powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia inżynierów AEC Design zdobytego m.in. w trakcie wspierania Projektantów i Generalnych Wykonawców w poprawnym definiowaniu Planów BIM jako odpowiedzi na wymagania Inwestorów.

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do treści

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zasadami zawartymi w polityce prywatności i do kontaktowania się ze mną w sprawach związanych z działaniami marketingowymi firmy AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu Planu BIM.

 

Jeśli Państwo są zainteresowani  ofertą, bądź chcielibyście uzyskać szczegółowe informacje na temat oferowanych przez nas produktów i usług, serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz lub kontaktu  telefonicznego/mailowego:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zasadami zawartymi w polityce prywatności i do kontaktowania się ze mną w sprawach związanych z działaniami marketingowymi firmy AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.

 

Katarzyna Szajrych
501-094-251
Katarzyna.szajrych@aecdesign.pl

Ewa Królikowska
516-018-324
Ewa.krolikowska@aecdesign.pl

Wojciech Fiodorow
508-008-182
Wojciech.fiodorow@aecdesign.pl

Piotr Łapiński
696-988-403
Piotr.lapinski@aecdesign.pl

Urszula Godlewska
696-988-614
Urszula.godlewska@aecdesign.pl